O klube Aikido Dojo Poprad

kawaakari-aikido-dojo-poprad1 kawaakari-aikido-dojo-poprad

Popradské dódžo bolo založené v roku 1992. Pod vedením klubu vznikli tri oddiely: Džúdó, Džú džucu a Aikido.

Aikido klub bol od svojho vzniku pod patronátom inštruktora Ladislava Ogurčáka (Levoča), ktorý má v plnej miere zásluhu na rozšírení Aikido v Poprade. Prvé dva roky klub viedol Jirko Petr. Od roku 1994 prevzal vedenie klubu Adrián Kašper, po ňom t.j. v roku 1997 Radovan Toporcer. V tom istom čase sa v poprade otvoril aj druhý klub vedený Jánom Šipošom.  Od r. 1999 sa ujal vedenia klubu Jozef Kubičko, ktorý viedol tréningy do roku 2012. Od roku 2013 viedol klub Milan Benedik. Od apríla 2014 sa ku Milanovi Benedikovi pripája ako učiteľ aj Miroslav Hudák (4.dan aikikai), ktorý vedie klub od roku 2017. 

Náš klub od svojho vzniku úzko spolupracoval s dódžo v Levoči a Spišskej Novej Vsi, ktoré boli pod vedením pána Ladislava Ogurčáka. V súčasnosti sme členom SSPA – Slovenskej spoločnosti priateľov Aikido, ktorá je oficiálnym členom AIKIKAI FOUNDATION od roku 2012. Hlavným cieľom SSPA je napomáhať zvyšovaniu technickej úrovne cvičenia Aikido a propagácia Aikido ako moderného výchovného systému.

Od 22.3.2013 klub funguje ako občianske združenie pod názvom Aikido dojo Poprad.

Prečo KAWAAKARI? Kawaakari(川明かり): Poznáte to, keď sa na hladine rieky odráža žiara mesiaca prípadne žiara zo zapadajúceho slnka a krásne sa ligoce? Tak tomu sa hovorí KAWAAKARI. Pri pohľade na kruh "UMENIE MIERU - MORIHEI UESHIBA" a nápis "AIKIDO DOJO POPRAD" tak tieto veci pripomínajú slnko alebo mesiac  a nápis dolu ako žiara. Je to : „Lesk posledného svetla na hladine rieky za súmraku“ –  A ZÁROVEŇ JE TO STÁLE UMENIE MIERU - AIKIDO. 

Prečo KRUH? : Tam, kde sa niečo končí, niečo nové začína. Začiatok a koniec je ten istý bod. Takýmto symbolom je kruh. Symbolom nekonečna.

Podporte klub Aikido Poprad svojimi 2% z dane

aikikai-aikido-popradObchodné meno: Aikido Dojo Poprad

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo/ulica: Mládeže

Súpisné číslo: 2352/24

PSČ: 058 01

Obec: Poprad

IČO: 42340420


Etika Aikido (PDF)

Stanovy Aikido dojo Poprad (PDF)

klub-aikido-poprad 

Aikido sa cvičí v keiko-gi (kimono). To však nie je podmienkou. Začiatočníci môžu trénovať aj v tričku s dlhým rukávom a teplákmi. Aikido sa cvičí naboso.

Doporučený vek pre cvičenie Aikido je od 10 rokov (nemáme detské tréningy).

Na tréning je potrebné si priniesť fľašu s vodou na pitie.

Sme členom SSPA – Slovenskej spoločnosti priateľov Aikidó

aikido-poprad
Učitelia od začiatkov Aikido v Poprade po súčasnosť