O klube Aikido Poprad

Popradské dódžo bolo založené v roku 1992. Pod vedením klubu vznikli tri oddiely: Džúdó, Džú džucu a Aikido.

Aikido klub bol od svojho vzniku pod patronátom inštruktora Ladislava Ogurčáka (Levoča), ktorý má v plnej miere zásluhu na rozšírení Aikido v Poprade. Prvé dva roky klub viedol Jirko Petr. Od roku 1994 prevzal vedenie klubu Adrián Kašper, po ňom t.j. v roku 1997 Radovan Toporcer. V tom istom čase sa v poprade otvoril aj druhý klub vedený Jánom Šipošom.  Od r. 1999 sa ujal vedenia klubu Jozef Kubičko, ktorý viedol tréningy do roku 2012. Od roku 2013 viedol klub Milan Benedik. Od apríla 2014 sa ku Milanovi Benedikovi pripája ako učiteľ aj Miroslav Hudák, ktorý vedie klub od roku 2017. 

Náš klub od svojho vzniku úzko spolupracoval s dódžo v Levoči a Spišskej Novej Vsi, ktoré boli pod vedením pána Ladislava Ogurčáka. V súčasnosti sme členom SSPA – Slovenskej spoločnosti priateľov Aikido, ktorá sa stala oficiálnym členom AIKIKAI FOUNDATION . Hlavným cieľom SSPA je napomáhať zvyšovaniu technickej úrovne cvičenia Aikido a propagácia Aikido ako moderného výchovného systému. Od 22.3.2013 klub funguje ako občianske združenie pod názvom Aikido dojo Poprad.

Podporte klub Aikido Poprad svojimi 2% z dane

aikikai-aikido-popradObchodné meno: Aikido Dojo Poprad

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo/ulica: Mládeže

Súpisné číslo: 2352/24

PSČ: 058 01

Obec: Poprad

IČO: 42340420

Vyhlásenie o poukázaní 2% za rok 2018 - editovateľné 

Etika Aikido (PDF)

Stanovy Aikido dojo Poprad (PDF)

klub-aikido-poprad 

Aikido sa cvičí v keiko-gi (kimono). To však nie je podmienkou. Začiatočníci môžu trénovať aj v tričku s dlhým rukávom a teplákmi. Aikido sa cvičí naboso.

Doporučený vek pre cvičenie Aikido je od 10 rokov. V prípade záujmu berieme aj mladšie deti. Naše tréningy sú však zamerané predovšetkým na vekové kategórie nad 10 rokov.

Na tréning je potrebné si priniesť fľašu s vodou na pitie.

Sme členom SSPA – Slovenskej spoločnosti priateľov Aikidó

aikido-poprad
Učitelia od začiatkov Aikido v Poprade po súčasnosť